زیتون سیاه قوطی پر خاصیت تر از ماهی است

فواید زیتون سیاه قوطی به دلیل خواص آنتی اکسیدانی غنی آن است. آنتی اکسیدان ها چه می کنند؟

خوب، آنها با استرس اکسیداتیو مبارزه می کنند و از اختلال در اجزای سلولی مانند DNA، لیپیدها و پروتئین جلوگیری می کنند و در نهایت آسیب سلولی را خنثی می کنند.

آسیب سلولی ناشی از استرس اکسیداتیو می تواند باعث دیابت، التهاب یا حتی سرطان شود. گفته می شود، مصرف زیتون بهترین راه برای جلوگیری از استرس اکسیداتیو است.

اما زیتون حاوی چه آنتی اکسیدانی است؟ باید به تجزیه غذایی زیتون، فواید، عوارض جانبی و بهترین راه‌های افزودن آن در رژیم غذایی پرداخته و بیشتر مطالعه کنیم.

حقیقت خنده دار، اولین زیتون حدود 7000 سال پیش در نواحی مدیترانه کشت شد. با این حال، درخت زیتون ممکن است 20 تا 40 میلیون سال پیش به وجود آمده باشد.

زیتون

مشخصات آنتی اکسیدانی زیتون،این سزاوار ذکر ویژه است. مطالعات نشان می دهد که چگونه پلی فنول های موجود در زیتون دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی هستند.

مهمترین آنتی اکسیدان موجود در زیتون ویتامین E است که می تواند از شما و خانواده شما در برابر سرطان و بیماری های استخوانی محافظت کند.

سایر آنتی اکسیدان های قوی موجود در زیتون عبارتند از؛ اولئوروپئین که به وفور در زیتون تازه و نارس یافت می شود. این اولئوروپئین با رسیدن زیتون به هیدروکسی تیروزول تجزیه می شود.

تیروسول آنتی اکسیدانی دیگری است که ممکن است به سلامت قلب کمک کند. و در حالی که اسید اولئانولیک ممکن است از آسیب و التهاب کبد جلوگیری کند، کورستین به کاهش فشار خون کمک می کند.

چرا اینقدر در مورد آنتی اکسیدان ها صحبت می کنیم؟ زیرا آنتی اکسیدان های موجود در زیتون تقریباً به تمام فواید آن کمک می کند. آنها مواد مغذی هستند که در صورت مصرف منظم می توانند زندگی و سلامتی شما را به طور چشمگیری بهبود بخشند.

آیا میدانستید؟ یونانیان باستان پادشاهان و ورزشکاران خود را با روغن زیتون مسح می کردند.

آن ها همچنین روغن را روی بدن و موهای خود می مالیدند تا از روش های نظافت و بهداشت خوب استفاده کنند. زیتون را در رژیم غذایی خود قرار دهید و به زودی از مزایای زیادی بهره مند خواهید شد.